Blackovo knihkupectví

Pokud máte rádi ujetý humor a rádi surfujete po internetu, určitě si najděte anglický seriál Blackovo knihkupectví nebo v originále Black books. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších seriálů.
Tři série po šesti dílech Vám určitě dokáží zvednout náladu. V seriálu se setkáte se třemi hlavními postavami, ostatní postavy jsou pouze epizodní.
 

Bizarní trojice

  1. Bernard Black– majitel antikvariátu, který sice má rád knihy, ale nesnáší lidi. K zákazníkům, kteří do antikvariátu zabloudí, je nerudný a nezřídka je vyhodí. Holduje alkoholu a tabáku a nejvíce se druží s kamarádkou z vedlejšího obchodu. Obchod je mu lhostejný, vše je ponořeno do neuvěřitelného nepořádku.
  2. Fran zvaná kocovina– Bernardova kamarádka, majitelka obchodu s dárkovými předměty a velká násoska. V Bernardově obchodě je nasáčkovaná v podstatě každý den od rána až do večera a pokud ne, chodí s Bernardem nasávat po hospodách.
  3. Many– jediný zaměstnanec Blackova knihkupectví, který jediný z trojlístku vykazuje nějakou činnost. Jen díky němu obchod ještě funguje. Many je bývalý úspěšný manažer, který neunesl pracovní stres a skončil ve špatném psychickém rozpoložení. Hledá si novou práci a Bernardovi se v podstatě vnutí.

 
Trojice zažívá různé neuvěřitelné příběhy, které Vás budou báječně bavit. Seriál hodně sází na zlomyslnost a ruku na srdce, kdo není tu a tam pořádně zlomyslný?
 

Černý a situační humor

Seriál je plný černého a situačního humoru, a když shlédnete první díl první série, určitě nedokážete skončit dříve, než shlédnete závěrečný díl třetí série. Úroveň jednotlivých dílů přitom různě kolísá. Seriál na CSFD sice získal neuvěřitelných 89 %, ale některé díly jsou výrazně slabší.
Hlavního představitele Bernarda ztvárňuje irský herec, spisovatel a komik Dylan Moran, který je zároveň autorem scénáře k některým dílům.