Doba složenková

Pamatujete si ještě na dobu složenkovou? To byl hrůza. Vypsat složenku, zajít na poštu, stát v nekonečné frontě, předat hotovost, vzít si ústřižek. To ještě před nedávnem byla realita a dodnes se najdou lidé, kteří z neznámých důvodů tento masochistický obřad podstupují.
Nebo čekáte v bance, protože potřebujete zadat trvalý příkaz na elektřinu. Nevrlá úřednice vypisuje papíry jako byste snad žádali o půjčku.
Internet oblast osobních financí značně zjednodušil. Asi si mnozí z nás nedokáží představit život bez on-line bankovnictví. Přitom se jedná o relativní novinku. Internetové bankovnictví spatřilo v České republice světlo světa v roce 1998. Ale protože možnosti tehdejšího internetu nebyly takové jako dnes, bylo možné realizovat jen převody a bylo nutné mít elektronický obchod.
 úspěšná žena

Rozvoj internetového bankovnictví

V průběhu let se svět internetového bankovnictví vyvíjel raketovou rychlostí. Začaly se přidávat další banky. Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka. Dnes patří do povinné výbavy každé banky a předstaavuje nejrozšířenější formu bankovnictví. Jedná se o službu dostupnou online 24 hodin denně, jednotlivé transakce jsou velmi jednoduché, uživatelské prostředí je přehledné i pro lidi, kteří nejsou až příliš výrazně počítačově gramotní.
Mezi nejvyužívanější možnosti patří platební transakce, trvalé příkazy, generování výpisu účtu, správa více účtu, žádosti o úvěr.
mobilní telefon a dollary
Dnes využívá internetové bankovnictví skoro každý. Ale počátky nebyly tak snadné. Mnozí lidé se obávali toho, že by správa financí prostřednictvím internetu mohla přestavovat nemalé riziko. Bezpečnost je samozřejmě důležitá. Internet nabídl taková opatření, která přinesla dostačující zabezpečení.
Pokud využíváte internetové bankovnictví, dávejte si pozor na takzvaný phishing. Je to typ útoku, který se snaží vylákat citlivé informace.