Potíže s prostatou

Prostata je malý orgán, který se nachází v mužském těle. Konkrétně jde o oblast pánve. Prostata je velká asi jako ořech a po většinu našeho života nás netrápí a neprojevuje se žádnými změnami. Horší situace nastává až ve stáří, kdy problémy s prostatou má až polovina můžu ve zralém věku. Uvádí se, že problémy s prostatou trápí dokonce až 60% mužů ve věku 60 let.

vyšetření

Prostata se může samovolně zvětšovat. Nezhoubné zvětšení však způsobuje problémy. Většinou jsou tyto problémy spojené s močením. Prostata se totiž nachází pod močovým měchýřem a obepíná močovou trubici. Proto v důsledku jejího zvětšení dochází k nepříjemným projevům, jako je oslábnutí proudu moči, nutkání na močení, častější a noční močení nebo pocit neúplného vyprázdnění. Existuje však ještě daleko více příznaků, kterými se tyto zdravotní problémy s prostatou projevují http://www.prostadyne.cz/prostata-prevence.php.

Příznaky

Příznaky se projevují jako nutkání na močení, urgentní močení, nucení na močení, pocit neúplného vyprázdnění. Nepříjemné je také noční močení, protože to narušuje přirozený proces spánku a často tím budíte i ostatní spící. Dalším faktorem může být ukapávání po vymočení, slabý proud moči a nedostatečná erekce jen všechny tyto nepříjemné faktory završuje tím nejhorším možným způsobem. Proto často dochází k pocitům méněcennosti a vyhýbání se partnerce, což narušuje jenom intimní soužití, ale také i náš běžný život.

Prevence

Existuje prevence? Ano, ptáte se správným způsobem a můžeme říct, že prevence existuje. Samozřejmě je nám toho mnoho dáno do vínku už, když se narodíme, takže některé genetické předpoklady nelze změnit, ale průběh našeho vlastního života ano a na tom také závisí mnohé.

lékař

v  Prevence je základ a jako základní pravidlo, abyste do budoucna neměli problémy s prostatou je rozhodně dodržování zdravého životního stylu. Dopřejte si dostatek pohybu, zdravou stravu a naopak omezte přísun alkoholu a velkého množství piva. To by se nemělo pít ani ve velké míře při problémech s prostatou, protože ještě více podporuje její průběh a na toaletu budete chodit ještě častěji. Nemělo by se pít ani větší množství vody před spaním. Můžete zkusit vynechat mastná, tučná, ostrá a hodně kořeněná jídla. Naopak je zdravé dodržovat správný pitný režim. Vyhněte se častému zadržování moči, což také problémům s prostatou nepřispívá. Jakmile začnete některé zdravé návyky dodržovat, můžete se těšit na zdravý život a problémy s prostatou se nemusí dostavit. 

Potíže s prostatou
Ohodnoťte příspěvek